Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
 
REZERWACJA CZARTERU JACHTU

Po wybraniu interesujacej opcji i podjęciu decyzji mogą Państwo dokonać rezerwacji czarteru:
- poprzez internetowy formularz rezerwacji czarteru >>>
- faksem - pobierz formularz do wydrukowania >>>
- telefonicznie łączac się z naszym biurem >>>

Dane, które musi zawierać zgłoszenie to:
- imię i nazwisko Czarterujacego lub nazwa firmy;
- adres zamieszkania;
- adres korespondencyjny, jeśli jest inny niż adres zamieszkania;
- numer paszportu;
- email i telefon kontaktowy;
- termin czarteru;
- typ jachtu;
- wybór usług dodatkowych: skipper, sprzątanie, ubezpieczenie NNW I KL załogi (oczywiście można się też zdecydować w pózniejszym terminie).

POTWIERDZENIE REZERWACJI

Po dokonaniu wyboru jachtu, terminu i portu sprawdzamy u armatora dostępność opcji, a w przypadku jej braku proponujemy alternatywną. Po wysłaniu zgłoszenia rezerwacji skontaktuję się z Państwem nasz przedstawiciel i uzgodni wszelkie dodatkowe szczegóły.

UMOWA

Następnie sporządzimy "Umowę Czarteru" z SEAMASTER-CHARTER, którą prześlemy w dwóch egzemplarzach pocztą. Wstępna rezerwacja ważna jest 7 dni i w tym czasie należy podpisać umowę oraz wpłacić I ratę (opłatę wstępną). Jeden egzemplarz podpisanej "Umowy Czarteru" należy odesłać w załączonej kopercie zwrotnej. Prosimy o dołączenie do umowy kopii dowodu wpłaty zaliczki. Otrzymanie przez nas podpisanej umowy oraz dowodu wpłaty I raty jest równoznaczne z potwierdzeniem zawarcia umowy. Kopie umowy oraz dowody wpłaty należy zabrać ze sobą na rejs.

PŁATNOŚCI

Umowa zaczyna obowiązywać po terminowym wpłaceniu I raty w ustalonej w umowie wysokości (zazwyczaj 50%), którą należy wnieść w ciągu 7 dni od daty podpisania Umowy. II ratę należy wnieść, o ile nie zostało to określone inaczej, nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem czarteru. Wpłaty w EUR należy dokonywać przelewem na numer konta podany w umowie (z dopiskiem czego dotyczą) w miarę możliwości z konta osoby, na którą wystawiona jest umowa czarterowa.

KAUCJA

Przed przekazaniem jachtu Czarterujący wpłaca Armatorowi kaucję w wysokosci określonej w cenniku. Kaucja jest zwracana Czarterujacemu o ile odda on jacht w terminie, bez uszkodzeń i braków w wyposażeniu. Część armatorów proponuje dodatkowe ubezpieczenie, które jest kilkakrotnie niższe ale nie podlega zwrotowi. Naprawa ewentualnych uszkodzeń oraz uzupełnienie braków w wyposażeniu odbywa się poprzez potrącenie określonej sumy (zwykle ustalanej na drodze negocjacji) z kaucji.

PATENTY I UMIEJĘTNOŚCI

Rezerwując czarter należy być świadomym, że na jachcie powinny znajdować się przynajmniej dwie osoby posiadające kwalifikacje żeglarskie potwierdzone patentem żeglarskim (przynajmniej sternika jachtowego o ile armator nie stawia innych wymagań) lub udokumentowanym stażem. Przynajmniej jedna osoba powinna posiadać świadectwo radiowe (w Chorwacji obowiązkowo). Osobom, które nie posiadają wystarczających umiejętności proponujemy wynajęcie skippera.

powrót
 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa