Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
 
"MIĘDZYNARODOWE PRAWO DROGI MORSKIEJ"
MULTIMEDIALNY PROGRAM EDUKACYJNY

Cena (wliczony koszt przesyłki na obszarze Polski): 25 zł (płatne przelewem), 35zł (płatne za pobraniem). W cenie koszt przesyłki poleconej.

Zamów teraz >>>

- Demo do ściągnięcia >>>
- Recenzja J.Kulińskiego >>>OPIS PROGRAMU

Program zawiera:
- treść prawideł “Miedzynarodowych Przepisów o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu”;
- komentarze prof. kpt. ż. w. Władysława Rymarza z Akademii Morskiej w Gdyni;
- bogaty materiał ilustracyjny;

- 69 animacji prezentujących prawo drogi i światła statków;
- sygnały dźwiękowe i świetlne statków w warunkach ograniczonej widzialności oraz sygnały manewrowe i ostrzegawcze;
- sygnały i znaki jednostek Polskiej MW, PP, SG;
- opis i schemat funkcjonowania systemu GMDSS ;
- testy udostępnione przez WSM w Gdyni oraz napisane przez Andrzeja Pochodaja.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

- Microsoft Windows 9x, NT lub nowszy;
- karta graficzna co najmniej 800x600 (16 bit);
- karta dźwiękowa.

RECENZJA JERZEGO KULIŃSKIEGO

Multimedialnie przeciw zderzeniom (recenzja) Im dalej od Bałtyku tym żywsze zainteresowanie sprawami morskimi. Wiedzą to doskonale autorzy książek marynistycznych a żeglarskich w szczególnosci. Potwierdzeniem tej tezy jest inicjatywa kpt. jacht. Andrzeja Pochodaja i wrocławskiej firmy "Multivision GP", dzięki którym ukazał się multimedialny program edukacyjny poświęcony Międzynarodowym Przepisom o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu. Zaprezentowany został publicznosci podczas marcowych targów "POLYACHT" w Gdańsku.

Wszyscy wiemy jak nudna jest nauka przepisów. CD-ROM Pochodaja i spólki, włączając się w nurt nowych technik dydaktycznych próbuje nudne wkuwanie jakoś uatrakcyjnić. Że mu się to udaje może zaświadczyć moja najmłodsza wnuczka Marta, której przez dłuższy czas nie mogłem przegonić od komputera. Program podaje tekst konwencji wraz z komentarzem. O atrakcyjnosci dydaktycznej decyduje oczywiscie animacja Sławomira Cygana. To prawdziwa sztuka tworzyc artystystyczne wizje, w których każdy szczegół jest skodyfikowany. Kolorowe obrazki MPZZM ożyły, usłyszeliśmy szum fal, krzyk mewy, tyfony, gongi i dzwony. Bardzo podobal mi sie pomysł "okrążania" statków w nocy. Jaka szkoda, ze prawidło 13 ilustrują martwe plansze. Program jest kompletny - ostatni rozdział to testy sprawdzające nabyte wiadomosci i precyzyjna ocena wyników. Uruchomienie programu pod Windowsem '95 nie nastręczyło żadnych kłopotów. Program chodzi szybko, sprawnie, nie zawiesza komputera. Czy znalazlem jakies mankamenty?

Wolałbym aby nocne pokazy swiateł statków wypełniały cały ekran, aby wymieniono dzwon (pojedynczy), który ma dzwięk pękniętego, aby szum fali nie był nagrywany na plaży, aby instrukcje bardziej przylegaly do pól dialogowych, aby fotografia statku na mieliźnie była bardziej ostra.... takich kilka technicznych usterek. Program podoba mi się - nie tylko dlatego, że lubię nowoczesność (tylko w technice!). Uważam, że jest zrobiony starannie i dobrze się przysluży skutecznosci nauki.

Zadanie było trudne, bo jak tu pisać operę do libretta będącego międzynarodową konwencją. Tym większa to zasługa autorów koncepcji i oprogramowania: Anny Perczak, Agnieszki Gudry i Michała Fijasa. Po krążek sięgną z pewnoscią właściciele szkół żeglarskich, bo to najlepszy sposób na zaoszczędzenie kilku godzin wykładowych. Sięgnie też mlodzież zawsze szukająca dróg na skróty.

JERZY KULIŃSKI

powrót
 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa