Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
 
PROGRAM NAWIGACJI ELEKTRONICZNEJ (ECDIS) DLA ŻEGLARZY NAVSIM SAILCRUISER 2.0 EN


Przeznaczeniem programu NavSim SailCruiser 2.0 jest ułatwienie podejmowania decyzji związanych z bezpieczenstwem żeglugi, poprzez prezentację podstawowych danych o nautycznej sytuacji własnej (pozycja, prędkość, kurs, kierunek wiatru) oraz o parametrach ruchu jednostek znajdujących się w pobliżu. Wszystkie dane obrazowane są na tle mapy nawigacyjnej. Posiada także funkcję optymalizacji halsowania

Program umożliwia obrazowanie elektronicznych map nautycznych zbudowanych w formatach C-Map, S-57, rastrowe BSB, Maptech,Geotiff oraz QV Navigator.

Aby prezentować w czasie rzeczywistym sytuację wokół jednostki program obsługuje wszystkie podstawowe urządzenia nawigacyjne pracujące w standardzie NMEA0183, takie jak: odbiorniki GPS i AIS, echosondy, wiatromierze, żyroskopy.

Unikatową w skali swiatowej, wartością dodaną do oprogramowania jest Asysta NavSim - wsparcie merytoryczne i techniczne ze strony producenta, bezpłatne aktualizacje oraz dostęp do internetowych stron z dodatkami do programów.

Programy serii Cruiser pracują na wszystkich komputerach typu PC. Minimalne wymagania sprzętowe determinuje wersja systemu operacyjnego. Program bez problemów pracuje pod kontrolą MS Windows®98 SE, ME, 2000, XP oraz Vista. Do wsparcia pracy systemu zalecana jest przeglądarka internetowa Internet Expolrer 5.01 lub nowsza. Zaleca się ponadto posiadanie 128MB pamięci operacyjnej RAM, ok.100 MB wolnej przestrzeni dyskowej oraz kolorowy monitor zdolny wyświetlać kolory w trybie 16 bitów z rozdzielczością co najmniej 800x600.

Aby korzystać z pełni możliwości programu warto posiadać mysz komputerową z kółkiem przewijania scroll lub trackball. Do pracy system musi posiadać zaimplementowane w systemie środowisko .NET Framework. Jeśli program instalacyjny nie wykryje go, dokona automatycznej instalacji ww środowiska. Z powyższych parametrów wynika, że programy serii Cruiser nie są wymagającymi systemami i mogą skutecznie pracować z każdym komputerem przeciętnego użytkownika.


Zakres funkcjonalny systemu z serii Cruiser jest zgodny z zaleceniami IMO Resolution A.817(19), polską normą PN-EN 61174 i obejmuje:
- zobrazowanie pozycji jednostki na tle informacji kartograficznej,
- planowanie tras z uwzględnieniem obiektów niebezpiecznych na planowanej trasie,
- pozyskiwanie oraz prezentacja danych z sensorów (GPS, żyrokompas, log, echosonda, wiatromierz, AIS),
- konfiguracja przez użytkownika zakresu, cech i widoczności danych, w tym kreślenie obiektów własnych na warstwach dynamicznych,
- automatyczna rejestracja przebytej drogi, z możliwością odtworzenia historii na tle mapy oraz eksportu do programów zewnętrznych,
- ciągłe monitorowanie jednostki i automatyczne sygnalizowanie zbliżania się do obiektów niebezpiecznych,
- funkcję MOB (człowiek za burtą)
- funkcję optymalizacji halsowania

Szczegółowy opis programu NavSim SailCruiser 2.0EN >>>

Cena programu Nav Sim SailCruiser 2.0EN: 1150zł lub 2450zł z pakietem map CMAP MegaWide - kupując przez nas otrzymasz 5% zniżki! Napisz do nas!

Prowadzimy szkolenia z obsługi programu i nawigacji elektronicznej.
powrót
 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa