Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
 
Niezbędnik żeglarza, wydawnictwo Alma-Press.

Wiele lat temu, w początkach mojej żeglarskiej przygody, przygotowałem sobie zestawy zalaminowanych "ściąg". Ze światełkami i sygnałami statków, charakterystyką świateł nawigacyjnych i systemu IALA, procedurami radio oraz wieloma innymi informacjami. Posługiwałem się nimi, i nie tylko ja, w trakcie rejsów nie obawiając się, że zamokną. Przyszło mi do głowy, że można by opublikować niewielkie zeszyty specjalnie zaprojektowane dla korzystania z nich na pokładzie bez obawy przed zniszczeniem. Mój pomysł był taki, aby zmieścić maksimum informacji na możliwie małej powierzchni, przy możliwie czytelnej formie, łatwości odszukiwania informacji i posługiwania się zeszytami. Wydawnictwo Alma-Press szybko podchwyciło mój pomysł i nadało mu odpowiednią formę.

Przygotowując kolejne zeszty "Niezbędnika żeglarza" starałem się koncentrować na informacjach praktycznych, przydatnych wszystkim uprawiającym żeglugę po morzu.
Temu ma także służyć poręczny format (mieści się w kieszeni, 21x15 cm), spiralna oprawa ułatwiająca posługiwanie się nawet zgrabiałymi od zimna dłońmi oraz wodoodporny papier. Wszystko to umożliwia korzystanie na pokładzie, w trakcie wachty.

Cena: 20PLN w przypadku zapłaty przelewem i 30PLN za przypadku opłaty za pobraniem. W cenę wliczony jest koszt wysyłki.
Zamów teraz >>>

Sygnalizacja na morzu, stron 24, wydanie 1: 2014, ISBN 978-83-7020-564-5.

Książka omawia zasady sygnalizacji na morzu. Przedstawia sposoby porozumiewania się z lądowymi stacjami ratownictwa i morskimi jednostkami ratowniczymi (SAR). Zawiera tablice flag i sygnałów Międzynarodowego Kodu Sygnałowego (MKS), sygnałów dźwiękowych określonych przez Międzynarodowe przepisy o zapobieganiu zderzeniom na morzu (MPZZM), a także sygnałów wzywania pomocy. Opisane są w niej również pirotechniczne środki sygnalizacyjne.

Przeczytaj recenzję w "Tawernie skipperów" >>>
Przeczytaj recenzję w "Żaglach" >>>

Prawo drogi, światła i znaki statków na morzu", stron 27, wydanie 1: 2012, ISBN 978-83-7020-482-2

Książka omawia prawo drogi na morzu, sygnały manewrowe i ostrzegawcze oraz podczas ograniczonej widzialności, światła i znaki dzienne statków w oparciu o Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu. Rysunki sylwetowe pozwalają zrozumieć "geometrię" rozmieszczenia świateł w zależności od rodzaju jednostki, natomiast klucz o logicznym układzie pozwala na szybką ich identyfikację.

Łączność bliskiego zasięgu na morzu, stron 24, wydanie 1: 2011, ISBN 978-83-7020-442-6

Książka omawia skrótowo zasady łączności bliskiego zasięgu na morzu, w tym łączność rutynową i łączność w niebezpieczeństwie. Przedstawia schemat postępowania w niebezpieczeństwie, zasady używania radioboi ratunkowej EPIRB i transpondera radarowego SART. Zawiera też instrukcję obsługi stacji VHF DSC i omówienie systemu Navtex, podstawowego elementu rozpowszechniania informacji dotyczących bezpieczeństwa żeglugi.
Przydatny wszystkim, którzy posługują się środkami łączności na morzu.

Światła i znaki nawigacyjne na morzu, stron 24, wydanie 1: 2011, ISBN 978-83-7020-434-1

Publikacja w zwięzły sposób omawia światła nawigacyjne spotykane w żegludze na morzu - ich barwę, charakterystykę, cechy, rodzaje, zasięg i widzialność oraz opis w pomocach nawigacyjnych. Zawiera też informacje dotyczące oznakowania w systemie oznakowania nawigacyjnego IALA (oznakowanie boczne, znaki kardynalne, pozostałe znaki systemu IALA), a także opis Międzynarodowych Portowych Sygnałów Ruchu (IPTS).powrót
 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa