Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
REJSY NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM W HISZPANII I NA BALEARACH

Jeśli w ofercie nie ma rejsu jakiego szukasz, to możemy zorganizować go dla Ciebie i Twoich przyjaciół. Napisz do nas!

Organizowane przez nas rejsy rozpoczynają i kończą się w jednej z baz: na kontynencie w Barcelonie, Walencji, Alicante i Denii oraz na Balearach w Palma de Majorka oraz Ibizie.

Barcelona jest największym hiszpańskim miastem śródziemnomorskiego wybrzeża oraz zachwycającym ośrodkiem kultury, przodującym w architekturze i modzie. To tutaj znaleźć można najbardziej znane i niezwykłe budowle modernistycznego architekta – Antonia Gaudiego. Tutaj pracowali także: Joan Miro, Antoni Tapies, Pau Casals, Jose Careras czy Monserrat Caballe. Yachtsmeni znajdą tam również “kościół żeglarzy” czyli Barri de Santa Maria, Port Olimpic, mariny w Rambla de Mar i niekończące się plaże. Czarterując jacht z Barcelony, w ciągu nawet tygodniowego rejsu, bez kłopotu można odwiedzić Baleary do których jest zaledwie 100Mm.
Baleares słyną ze słonecznych plaż, malowniczych zakątków i zabytkowych miast oraz licznych rozrywek. Są one także interesującym akwenem żeglarskim, a zwłaszcza Majorka, której piękny łańcuch górski Serra de Tramuntana tworzy jedną z najbardziej urozmaiconych linii brzegowych w Europie. Minorka oferuje wiele małych zatoczek i plaż, a Ibiza słynie z nocnego życia. Natomiast na małej Formenterze życie płynie jak przed laty. Średnie temperatury na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii to 25C latem i 11C zimą, a najprzyjemniejszymi porami roku są późna wiosna i wczesna jesień. Średnie temperatury na Balearach wynoszą 29C w lipcu i 14C w styczniu. Lato jest niezmiennie słoneczne i suche. W okresie wrzesień-maj zdarzają się dni deszczowe, ale zwykle jest słonecznie.
Zmienny stan morza i bryzy lądowe są charakterystyczne na śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii. Wschodnie wybrzeże i Baleary są okazjonalnie nawiedzane przez Mistral – zimny wiatr z N-NW, którego siła może szybko wzrosnąć do 6-8B. Pojawia się on, gdy nad Francją jest wyż, a nad Morzem Tyrreńskim niż. Zwykle wieje znad francuskiego wybrzeża, doliną Rodanu do Zatoki Liońskiej. Innym wiatrem występującym w tym rejonie jest Marin – przeważnie ciepły i wilgotny wiejący z SE i niosący ze sobą chmury. Pojawia się, gdy wyż przejdzie nad Hiszpanią i podąża w kierunku Zatoki Liońskiej.


Rejsy na jachcie "HI-OCEAN" >>>:

04-17.09.2016 (13 dni)
Trasa: Castelsardo/Sardynia-Minorka i Majorka/Baleary
Cena rejsu: 3600PLN (+1600PLN pakiet nurkowy dla chętnych)

17-24.09.2016 (7 dni)
Trasa: Majorka-Ibiza-Alicante
Cena rejsu: 3200PLN

24.09-08.10.2016 (14 dni)
Trasa: Alicante-Cartagena-Ceuta-Gibraltar-Sagres-Lizbona
To rejs na granicy kultur i wielkich akwenów. Atlantyk i Morze Śródziemne, Europa i Afryka. Popłyniemy przez akwen ciekawy żeglarsko, ale przede wszystkim bardzo ciekawy kulurowo i historycznie. W każdym porcie na naszej trasie napotkamy wiele pozostałości zmieniających się kolejów historii.
Cena: 3400PLN

- kasa jachtowa na prowiant, paliwo, opłaty postojowe - składka po 150 euro/1 os./tydz. do rozliczenia po rejsie.
- cena nie obejmuje: przelotów, opłat portowych, wyżywienia, opłat na paliwo, opłaty za sprzątanie jachtu – 20 EUR/os., wycieczek fakultatywnych, opłat za nurkowanie w rezerwatach w tym kosztów wynajęcia lokalnego przewodnika nurkowego, ubezpieczenia nurkowego.
- ostateczną decyzję o ilości odwiedzanych portów oraz trasie rejsu zawsze podejmuje Kapitan biorąc pod uwagę przede wszystkich warunki atmosferyczne, warunki nawigacyjne oraz bezpieczeństwo załogi.
- na czas rejsu zalecamy wykupienie indywidualnego ubezpieczenia od koszów leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych wypadków.


Autorzy zdjęć: Andrzej Pochodaj i Jeremi Radwaniecki

powrót


 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa