Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
REJSY NA RIVIERZE FRANCUSKIEJ I KORSYCE

Jeśli w ofercie nie ma rejsu jakiego szukasz, to możemy zorganizować go dla Ciebie i Twoich przyjaciół. Napisz do nas!

Możemy zorganizować rejs rozpoczynający się w jednej z następujących baz: na kontynencie w Bormes-les-Mimosas, Hyeres, Port-in-Rolland, Golge Juan oraz na Korsyce w Ajaccio.

Riviera i Lazurowe Wybrzeże to, pomimo natłoku turystów, wciąż znakomity rejon wypoczynku z bogatym dziedzictwem kulturowym sięgającym czasów starożytnych Rzymian, doskonałą infrastrukturą turystyczną, blichtrem wielkiego świata w Cannes czy Saint-Tropez oraz kasynami Monako. Żeglarze chcąc się oderwać się od centrów turystycznych mogą pożeglować na Złote Wyspy, Iles d’Hyeres czy Korsykę. Ta ostatnia jest najsłabiej zaludnioną wyspą w tej części Morza Śródziemnego, a łączy w sobie pierwiastki francuski i włoski.
Natomiast pobliska Korsyka zachwyca spokojem, dziką przyrodą oraz gościnnością swych mieszkańców.

Na wybrzeżu śródziemnomorskim lata zwykle są suche i gorące, a burze występują sporadycznie. Zimy są tam łagodne i często deszczowe, a temperatura rzadko spada poniżej 10C. Wiosną można spodziewać się częstych opadów. Mistral wieje głównie zimą i wiosną, przynosząc słoneczną pogodę i jasne, bezchmurne niebo choć sam jest porwisty i chłodny. Wieje zwykle z połówki północnej i może osiągnąć siłę 6-8B.

Rejsy na jachcie "HI-OCEAN" >>>:

Plan rejsów jest dostosowywany do oczekiwań klienta. Aktywnym proponujemy m.in. nurkowanie, wspinaczkę i canioning. Poszukującym spokoju – dzikie zatoczki i snorkeling.Stawiamy na profesjonalizm, dlatego rejsy prowadzi doświadczony skipper, doskonale znający akwen, który zapewni Państwu opiekę, możliwość nauki żeglowania i wsparcie w kontekście atrakcji turystycznych zwiedzanych miejsc.
Elba to wyspa, położona na Morzu Tyreńskim. Jej powierzchnia to: 224 km2 (długość: 29 km, szerokość: 19 km). Najwyższy szczyt: Monte Cappane (1017 m n.p.m.) Elba słynie z faktu, że stała się miejscem zesłania Napoleona Bonaparte, który przebywał tu od maja 1814 do lutego1815. Podczas rejsu dookoła Elby zwiedzimy Dom Napoleona, klimatyczne miasteczka: Porto Azzuro, Madonna di Campa, Protoferaio. Elba w sezonie kipi życiem. Urocze knajpki usytuowane nad samym morzem, zachęcają do świętowania. Wspaniałe jedzenie, lody i inne specjały włoskiej kuchni sprawią, że nie będziecie chcieli stąd wyjechać. Elba to przede wszystkim atrakcyjne miejsce nurkowe. Specyfika tutejszych nurkowisk sprawia, że jest to optymalne miejsce zarówno do zrobienia kursu nurkowego jak i do rozwoju umiejętności czy choćby nurkowań rekreacyjnych. Wokół wyspy można zobaczyć ciekawe podwodne formacje skalne, łuki, jaskinie, tunele, wraki. Wystające z morza iglice, poza niezaprzeczalnymi walorami wizualnymi, oferują również bogactwo życia. Szczeliny w skałach są siedliskiem muren śródziemnomorskich, ośmiornic i strzępieli (Graników). Wraki samolotów i statków, zostały zaadaptowane na „mieszkania” dla krabów, krewetek, muren, skorpen i innych interesujących stworzeń. Wyspa daje szansę zarówno zaawansowanym i początkującym nurkom. Bezpieczne zatoczki pozwalają w komfortowych warunkach wprowadzić adeptów nurkowania w podwodny świat. Dla wymagających, pozostają głębokie nurkowania, tunele i jaskinie.
Korsyka Trudno wyobrazić sobie piękniejszą wyspę – monumentalne góry, wspaniała roślinność, naturalne ściany zabezpieczone stalową liną (Via Ferraty) i mnóstwo wodospadów wykorzystywanych do popularnej i interesującej rozrywki: canioningu. Rejsy żeglarskie i nurkowe na Korsykę to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Zdecydowany numer jeden dla osób poszukujących ekstremalnych przeżyć to masyw Bavella, który najeżony jest Via Ferratami o różnych stopniach trudności. To właśnie tutaj liczne miejscowe firmy organizują canionig. Sam Masyw jest zjawiskowy, piękne góry porośnięte bujną roślinnością, liczne jeziorka górskie otoczone skałami i wodospady – wrażenia bezcenne. Podczas naszych rejsów nurkowych i rejsów żeglarskich będziecie mieli okazję zaliczyć atrakcję oferowane przez masyw Bavella, a także zwiedzić jedno z najpiękniejszych miasteczek Bonifaccio z ruinami wyjątkowej twierdzy obronnej i Mariną wykutą w skałach, Porto Vecchio, Bastię, zanurkować na wrakach statku handlowego i myśliwca z drugiej Wojny Światowej, a przy sprzyjających warunkach również na wraku bombowca B-17 leżącego na głębokości 30 M w okolicach Calvi. Korsyka oferuje również piękne formacje skalne, tunele, łuki, ściany, jaskinie i niesamowitą przejrzystość.
Giglio – znane głównie jako miejsce zatopienia Costy Concordi. Zwiedzając wyspę warto wybrać się do Giglio Castello – uroczej osadki w najwyższym punkcie Giglio. Dostać można się tam jedynie skuterem lub autem, jednak warto. Miasteczko wykute w skale, właściwie twierdza zamieszkana przez autochtonów. Niezapomniane wrażenie. Giglio to także doskonałe miejsca nurkowe – super przejrzystość, piękne ściany.

31.07-07.08.2016 (7 dni)
Trasa: Scarlino-Elba-Bastia/Korsyka-Scarlino
Cena rejsu: 2400PLN (+800PLN pakiet nurkowy dla chętnych)

07-14.08.2016 (7 dni)
Trasa: Scarlino-Elba-Bonifacio/Lorsyka-Castelsardo/Sardynia
Cena rejsu: 2400PLN (+800PLN pakiet nurkowy dla chętnych)

07-14.08.2016 (7 dni)
Trasa: Castelsardo/Sardynia-La Maddalena-Lavezzi-Bonifacio/Korsyka-Castelsardo
Cena rejsu: 2400PLN (+800PLN pakiet nurkowy dla chętnych)

21-28.08.2016 (7 dni)
Trasa: Castelsardo/Sardynia-La Maddalena-Lavezzi-Bonifacio/Korsyka-Castelsardo
Cena rejsu: 2400PLN (+800PLN pakiet nurkowy dla chętnych)

28.08-04.09.2016 (7 dni)
Trasa: Castelsardo/Sardynia-La Maddalena-Lavezzi-Bonifacio/Korsyka-Castelsardo
Cena rejsu: 2400PLN (+800PLN pakiet nurkowy dla chętnych)

W planie rejsu jest oczywiście zwiedzanie słynnego z przepięknych widoków północnego wybrzeża Sardynii – La Maddalena, wysp Lavezzi – oraz odwiedzenia równie fascynującej Korsyki i uroczego miasta Bonifacio.
Castelsardo to miasteczko położone na malowniczej skale na północnym brzegu Sardynii nad malowniczą zatoką. Starówka miasta z wąskimi uliczkami oraz licznymi schodami zachęca do pieszych spacerów i czerpania z atmosfery miasta. Zagłębiając się bardziej w ląd warto zobaczyć słynnego słonia z Castelsardo ( Roccia dell' Elefante), który w rzeczywistością jest ukształtowaną przez erozję trachitową skałą, liczącą blisko 4 metry wysokości, przypominającą po prostu słonia z trąbą. Pozostałe ważne zabytki miasta to m in. gotycko-renesansowa konkatedra św. Antoniego (Concattedrale di Sant'Antonio abate), Ratusz, kościół św. Marii oraz Pałac Eleonora d'Arborea.

- cena obejmuje: czarter jachtu, ubezpieczenie jachtu, załogę stałą (bosman, kapitan), pomoce nawigacyjne, opłaty portowe.
- cena nie obejmuje: kasa jachtowa (na paliwo do jachtu, opłaty postojowe w portach i na trasie, składka po 50 euro/1 os.) i składka na jedzenie (ok. 120EUR) do rozliczenia po rejsie, dojazd/powrót we własnym zakresie, sprzątanie jachtu 20 Euro.
- Na czas rejsu zalecamy wykupienie indywidualnego ubezpieczenia od koszów leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych wypadków.
- Ostateczną decyzję o ilości odwiedzanych portów oraz trasie rejsu zawsze podejmuje Kapitan biorąc pod uwagę przede wszystkich warunki atmosferyczne, warunki nawigacyjne oraz bezpieczeństwo załogi.

Proponowane przez nas trasy rejsów pozwolą na odwiedzenie najbardziej interesujących miejsc w niespiesznej żegludze. Uwzględniliśmy miejsca interesujące zarówno ze względu na swoją historię i zabytki, malowniczą przyrodę oraz pod względem żeglarskim. Trasy zostały tak zaplanowane, aby nie rzadziej niż co drugi dzień można było stanąć w porcie celem uzupełnienia zapasów wody, wykąpania się pod prysznicem, zrobienia zakupów. W trakcie jednotygodniowego rejsu zachęcamy do poznania wybrzeża Varoise, Złotych Wysp, Iles d’Hyeres oraz odwiedzenia Saint-Tropez, Saint-Raphael, Cannes lub Antibes. Mając dwa tygodnie czy więcej można pożeglować na Korsykę (ok. 110Mm z Bormes do Calvi) lub Baleary (ok. 220Mm).

1 dzień: odbiór jachtu
2 dzień: Bormes-St. Tropez
3 dzień: St. Tropez-Iles de Lerins-Antibes
4 dzień: Antibes-St. Raphael
5 dzień: St. Raphael-Iles de Porquerolles
6 dzień: Porquerolles-Iles de Port Cros
7 dzień: Port Cros-Bormes
8 dzień: zdanie jachtu

Cena: w zależności od terminu i jednostki
Jacht: jednokadłubowy
- cena obejmuje: czarter w pełni wyposażonego jachtu, ze sprzątaniem, pontonem z silnikiem oraz przygotowanie i prowadzenie rejsu przez skippera. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki firmowe
- przeloty tanimi liniami we własnym zakresie, ale możliwie dogodnym połączeniem w 1-2 grupach;
- składka (skipper jest z niej wyłączony) na wyżywienie, opłaty portowe i paliwo ok. 15EUR/os./dzień zbierana na burcie i rozliczana w ostatnim porcie. Kaucja na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu wynosi 200EUR/os. i pobrana będzie przez skipera w dniu rozpoczęcia rejsu, a zwrócona w całości jeżeli nie powstaną straty w dniu zakończenia rejsu;
- koszty nie obejmują dodatkowych atrakcji w postaci wycieczek lądowych, wstępów, przejazdów, ubezpieczenia od KL i NNW itp.
- ostateczną decyzję o ilości oraz kolejności odwiedzanych miejsc podejmuje kapitan w zależności od sytuacji hydro-meteorologicznej.

powrót


 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa