Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
REJSY W AZJI W TAJLANDII I MALEZJI

Jeśli w ofercie nie ma rejsu jakiego szukasz, to możemy zorganizować go dla Ciebie i Twoich przyjaciół. Napisz do nas!

W chwili obecnej możemy zaproponować organizację rejsów z następujących baz: Tajlandia (Phuket) i Malezja (Langawi i Tioman).

Prezentacja Romka z rejsu w Tajlandii 2014 >>>

rejs na zamówienie (14 dni)
Cena rejsu: w zależności od jachtu. Zwykle równowartość ok. 1300-1400EUR/os. pojedyncze miejsce, 2500-2700EUR/kabina 2 osobowa i 5% zniżki dla stałych klientów lub przy rezerwacji min. 4 miejsc.
- cena obejmuje: czarter w pełni wyposażonego jachtu wraz sprzątaniem, pontonem z silnikiem oraz przygotowanie i prowadzenie rejsu przez skippera. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki firmowe.
- składka (skipper jest z niej wyłączony) na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, opłaty administrayjne to 140EUR/os. zbierana na burcie i rozliczana w ostatnim porcie. Kaucja na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu wynosi 200EUR/os. i pobrana będzie przez skipera w dniu rozpoczęcia rejsu, a zwrócona w całości jeżeli nie powstaną straty w dniu zakończenia rejsu.
- koszty nie obejmują dodatkowych atrakcji w postaci wycieczek lądowych, wstępów, przejazdów, ubezpieczenia od KL i NNW itp. Extrasy (80-100EUR): tradycyjny tajski obiad z owoców morza w restauracji z pokazem tańców na Phi Phi Don, wycieczka łodzią do mangrowców pełnych ptaków i małp oraz słoniami do dżungli w Ao Nang, zwiedzanie wyspy „James’a Bonda”. Opłata wyjazdowa 500THB (10THB=ok. 1PLN).
- bezpośredni przelot do/z Phuketu kosztuje ok. 900-1000EUR. Natomiast do/z Bangkoku od 2400PLN a stmatąd do/z Phuketu ok. 100EUR.
- ostateczną decyzję o ilości oraz kolejności odwiedzanych miejsc podejmuje kapitan w zależności od sytuacji hydro-meteorologicznej. Okres między grudniem a kwietniem jest najbardziej słoneczny ze średnimi temperaturami powietrza i wody 28-32C. Od listopada po połowę kwietnia dominują wiatry północno-wschodnie o sile 10-15 w., które rzadko przekraczają prędkość 25 w.

Trasa:
Dzień 1 (17Mm): zaokrętowanie i nocleg na kotwicowisku Koh Rang Yai.
Dzień 2 (25Mm): rano zwiedzamy farmę pereł. Następnie żegluga na południe z międzypostojem koło wyspy Koh Ka (plażowanie i snorklowanie na rafach) a nocleg na malowniczym kotwicowisku Racha Yai z widokiem na zachód słońca. Kotwicowisko przy doskonałej plaży o czystej wodzie z możliwością snorklowania, wynajęcia kajaku lub spędzenia czasu w barze na plaży.
Dzień 3 (50Mm): startujemy wcześnie rano. Żegluga do Koh Ha Yai, która jest małą grupą wysp z klifami wznoszącymi się z oceanu i z pięknymi białymi plażami – absolutny raj dostępny jedynie między listopadem a kwietniem. A następnie na Koh Rok Nok - wyspę rybaków ze wspaniałymi plażami i jaskiniami otwierającymi się na lagunę, możliwością snorklowania na rafach, spotkania z dużymi jaszczurkami. Ciekawostką jest kapliczka poświęcona kultowi fallusa. Wyspy oddzielone są wąskim kanałem. Mało turystów i prawie dzicz. Czysty relaks. Po drodze wędkujemy.
Dzień 4 (25Mm): Kradan, Muk, Ma czyli wyspy Trang. Ładne plaże, szmaragdowa grota i syreny czyli mor-skie ssaki dugong.
Dzień 5 (18Mm): Koh Lanta czyli jak wyglądał Phuket 20-30 lat temu. Uzupełnienie zapasów (owoce, wa-rzywa, ryby) na lokalnym targu oraz możliwość zakupu rękodzieła na pamiątkę.
Dzień 6 (25Mm): żegluga na Phi Phi Leh celem odkrycia słynnej zatoki Maya, gdzie kręcono film „Niebiańska plaża” z Leonardo di Caprio. Następnie Phi Phi Don i kotwiczenie w Monkey Bay na zachodnim wybrzeżu przy klifach lub w przypadku silnych wiatrów na południowo-wschodnim w Tonsai Bay). Plażowanie, pływanie i możliwość skorzystania z tradycyjnego masażu. Spacer do bardzo malowniczych zatok Tonsai i Yongkasem. Popołudnie z czasem wolnym przeznaczonym na zakupy, obiad w tajskiej knajpce, a wieczór w klubie.
Dzień 7 (19Mm): Po śniadaniu żegluga do Koh Mai Phai zwaną także Bambusową Wyspą, gdzie można pływać wzdłuż białych plaż lub snorklować na rafach pełnych ryb. Lunch na pokładzie i dalsza żegluga do Chicken Island (Koh Dam), gdzie można pływać w “akwarium” lub wylegiwać się na małej plaży między dwoma wyspami. Na noc zatrzymujemy się w Ao Nang.
Dzień 8: wycieczka słoniami do dżungli oraz łodziami do Krabi przez mangrowce pełne ptaków i małp. Noc przy wysepkach Rai Leh.
Dzień 9 (10Mm): żegluga do bezludnych Koh Hong i wypad pontonem do wspaniałej laguny położonej między klifami dwóch wysp. Niesamowita sceneria.
Dzień 10 (17Mm): postaramy się wpłynąć do rzeki Mao Laem Taeng. Jest ona okolona wysokimi wzgórzami przez co przypomina fiord. Bogata przyroda (liczne gatunki ptaków, gibony). Następnie żeglujemy wąską cieśniną między wyspami Koch Chang Lat, przy których zatrzymamy się na noc. Znajdziemy tam jaskinię z prehistorycznymi rysunkami i świetne lokalne jedzenie.
Dzień 11 (22Mm): najpierw postój w pływającej wiosce rybaków Koh Phan Yee, gdzie będzie możliwość zakupu rękodzieła. Po południu zatrzymujemy się przy bezludnych wysepkach Thaluh Nok, które eksplorujemy pontonem.
Dzień 12 (10Mm): rano wycieczka na wyspę James’a Bonda (film „Człowiek ze złotym pistoletem”) a później po lunchu żegluga do Koh Hong West gdzie możliwość eksploracji pontonem pięknej laguny.
Dzień 13 (16Mm): w drodze powrotnej zatrzymamy się przy Koh Panak, gdzie spróbujemy odnaleźć jaskinie a następnie żeglujemy do bazy. Wieczorne zwiedzanie Phuketu.
Dzień 14: wyokrętowanie

Jacht: Katamaran typu Lipari 41 (2009) posiadający 4 dwuosobowe kabiny i 2 łazienki w pływakach oraz dużą mesę z kambuzem w kabinie środkowej. Obszerny kokpit oraz siatka rozpięta między pływakami w części dziobowej zapewniają dużo miejsca do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. Jednostka wygodna, szybka i bezpieczna wyposażona w rolowany fok i genakera, GPS-plotter, autopilota, elektryczną windę kotwiczną, lodówkę, CD-player, ciepłą wodę, prysznic pokładowy.

Zgłoszenie na rejs >>>
Co zabrać na rejs? >>>
Zachowanie na jachcie >>>
Pogoda >>>
Dojazdy i noclegi >>>

powrót


 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Nie rób plagiatu stron SEAMASTERa - zostanie to wykryte przez program Copyscape! Aktualności SEAMASTERa