Biblioteka

 
Czartery

 
Rejsy

 
Dla firm

 
Kursy specjalistyczne

 
Konsultacje

 
Pomoc w planowaniu rejsu

 
Szukasz skippera?

 
Przeprowadzanie jachtów

 
Last Minute! 
 
REJSY NA WYSPACH KANARYJSKICH I ZIELONEGO PRZYLĄDKA

Jeśli w ofercie nie ma rejsu jakiego szukasz, to możemy zorganizować go dla Ciebie i Twoich przyjaciół. Napisz do nas!

Oferujemy organizację rejsów z następujących baz: Wyspy Kanaryjskie - Tenerifa, Lanzarotte, Gomera, Gran Canaria oraz Wyspy Zielonego Przylądka - Mindelo

Zapraszamy na rejsy po archipelagach Wysp Zielonego Przylądka, Madery i Wysp Kanaryjskich (w skład których wchodzą: Teneryfa, Hiero, Gomerra, La Palma, Gran Canaria, Lanzarote, Fueretaventura i sześć mniejszych, niezamieszkałych wysp). Na żeglarzy czekają tu przepiękne widoki, czarne, wulkaniczne plaże, górzyste, ukształtowane przez wulkany krajobrazy, zielone brzegi oraz krystalicznie czysta woda. Wyspy słyną z bogactwa morskiego życia. Duże stada delfinów, wieloryby, orki, żółwie morskie są tu na porządku dziennym. Również zapaleni wędkarze poczują się tu jak w raju, bogactwo ryb jest tu ogromne (na pokładzie posiadamy sprzęt wędkarski). Na wyspach tych sezon trwa praktycznie cały rok, a wspaniałą opaleniznę można uzyskać też w środku zimy.

Wyspy Zielonego Przylądka 2016

Termin:: 06-20.02.2016 i 20.02-05.03.2016
Cena rejsu: 770EUR/os., 735EUR/os. stali klienci, 1470EUR/kabina 2 os., 1400EUR/kabina 2 os. dla stałych klientów
Trasa: rejsu zakłada zobaczenie możliwie jak najwięcej, ale również odpoczynek na plażach i w morzu. Jest sporo żeglowania (w tym nocne), wycieczki po wyspach (także kilkugodzinne trekkingi), oglądanie karnawału, zwiedzanie zabytków, poznawanie lokalnej kultury, przyrody i kuchni. Mam też nadzieję, że uda się złowić jakieś ryby.
- D1: zaokrętowanie w Marinia Mindelo (Sao Vicente) i wieczór w knajpach na mornas
- D2: zwiedzanie wyspy Sao Vicente: w Mindelo - Mercado de Peixe, Torre de Belem, zabytkowy kościół Nossa Senhora da Luz i pod miastem wejście na Monte Verde i kąpiel na Baia das Gatas
- D3: Sao Vicente-Tarrafal/San Antao (22 Mm) - wycieczka do doliny w kraterze wulkanu Cova
- D4: San Antao-Fogo (135 Mm w tym przelot nocny)
- D5: zwiedzanie wyspy Fogo: wycieczka na wulkan Pico de Foco, na dnie krateru degustacja słynnego wina w Cha das Caldeiras a w drodze powrotnej pokrzepienie w knajpkach Sao Felipe
- D6: Fogo- Tarrafal/Santiago (45 Mm) - odpoczynek po poprzednim dniu na plaży pod palmami
- D7: Tarrafal-Praia/Santiago (40Mm) - zwiedzanie Prai a przede wszystkim Cidade Vielha - kolumna Pelourinho, Fortaleza Real de San Felipe, Se Catedral, Igreja Nossa Senhora do Rosario i może kąpanie na Praia Mar.
- D8: Praia/Santiago-Maio (20Mm) i lenistwo na jednej z dziewiczych plaż
- D9: Maio-Boa Vista (45>75Mm - halsowanie i przelot nocny) - plażowanie, snorklowanie, spacery po wydmach
- D10: Boa Vista-Sal (20>30Mm, halsowanie) -
- D11: zwiedzanie wyspy Sal - najbardziej turystyczna, doskonałe plaże i raj surferów. Możliwe wycieczki: quadami na wydmy Ponta Preta i Murdeira, do słonego crateru Pedra Lume, lazurowego oka w Buracona czy wylęgarni żółwi.
- D12: Sal- Carrical i Tarrafal/Sao Nicolao (65-85Mm - przelot nocny) - po drodze łowimy tuńczyki ;) Najpierw zatrzymujemy się przy czarnej plaży w Carrical a później płyniemy do Tarrafal, które ma typowo kolonialny charakter. Warto też wybrać się do Natural Parque Monte Gordo.
- D13: San Nicolau-Santa Luiza (25 Mm) - spędzamy dzień na bezludnej wyspie, w której otaczających wodach często można spotkać różne gatunki delfinów i przypływające zimą na gody humbaki. Na Baia de Praia bardzo długa biała plaża zachęca do kąpieli i nurkowania.
- D14: Santa Luiza-Sao Vicente (15Mm) - wieczór w knajpach.
- D15: wyokrętowanie

- cena obejmuje: czarter w pełni wyposażonego jachtu wraz z kaucją, sprzątaniem, pontonem z silnikiem oraz przygotowanie i prowadzenie rejsu przez skippera.
- przeloty we własnym zakresie, ale możliwie dogodnym połączeniem. Koszt lotów to ok. 500-600EUR.
- składka (skipper jest z niej wyłączony) na wyżywienie, opłaty portowe i paliwo ok. 300EUR/os. zbierana na burcie i rozliczana w ostatnim porcie.
- koszty nie obejmują dodatkowych atrakcji w postaci wycieczek lądowych (polecana całodniowa na Maderze i półdniowa na Gibraltarze), wstępów, przejazdów, ubezpieczenia od KL i NNW itp.
- ostateczną decyzję o ilości oraz kolejności odwiedzanych miejsc podejmuje kapitan w zależności od sytuacji hydro-meteorologicznej.
- rejs będzie prowadził Andrzej Pochodaj
Jacht: typu Dufour 455 (4 kab.)

Zgłoszenie na rejs >>>
Co zabrać na rejs? >>>
Zachowanie na jachcie >>>
Pogoda >>>
Dojazdy i noclegi >>>

powrót
 
 
 
 
Kontakt

 
Załoga SEAMASTER

 
Aktualności

 
Newsletter

 
Powiadom znajomego

 
Do ulubionych

 
Ankieta


 
(C) 2005 Seamaster.pl :: Zastrzeżenia prawne :: Mapa serwisu :: Thanks :: Cape Otway
Aktualności SEAMASTERa